Не давај се, Нина!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Не давај се, Нина!/Ne daj se, Nina!

3 posters

Go down

Не давај се, Нина!/Ne daj se, Nina! Empty Не давај се, Нина!/Ne daj se, Nina!

Пишување by LeKi Вто Jул 01, 2008 4:11 pm

Во светот на високата мода, убавината и парите се пресудни за успех. Во тој гламурозен свет, доаѓа главната хероина Нина Брлек, која не поседува ниту пари, ниту убавина, но е интелигентна, вредна и образувана личност. Серијата има 52 епизода во првата сезона и е копродукција на А1 со балканските телевизии. Епизодно ќе се појавата и многу славни личности, како Тони Цетински.

Нина почнува да работи како асистентка на генералниот директор, брзо открива дека светот на гламур не е таков каков што го замислувала. На секој чекор се среќава со сплетки, остра конкуренција меѓу моделите, креаторите и челниците на компанијата. Најголема мака ќе и задават анорексичните манекенки кои ја имаат Нина како омилена тема на разговорот и мото како не треба да изгледа една девојка. Во првата сезона, Нина преку работното место, почнува и да учи се за модата, не само за работното место што го има. Нејзините предлози, честопати се прифатени од креаторите кои во Нина гледаат личност која добро го познава вкусот на обичниот народ. Нина се вљубува во Давид, човекот за кого работи, но ќе се соочи со жестока конкуренција во девојката Патриција, со која и конкурира за работното место. Нина ја толкува Лана Гољак.

LeKi
Admin

Број на мислења : 15
Join date : 2008-07-01

https://nina.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Не давај се, Нина!/Ne daj se, Nina! Empty Re: Не давај се, Нина!/Ne daj se, Nina!

Пишување by sasce83 Чет Jул 03, 2008 1:25 am

дефинитивно интересна серија.....штета што не ја даваат секој ден..... bounce

sasce83

Број на мислења : 3
Join date : 2008-07-02

Вратете се на почетокот Go down

Не давај се, Нина!/Ne daj se, Nina! Empty Re: Не давај се, Нина!/Ne daj se, Nina!

Пишување by ElizaBeta Нед Aвг 17, 2008 5:09 pm

e stvarno bese interesna..bas mi fali letovo Wink

ElizaBeta

Број на мислења : 5
Join date : 2008-08-17

Вратете се на почетокот Go down

Не давај се, Нина!/Ne daj se, Nina! Empty Re: Не давај се, Нина!/Ne daj se, Nina!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот